Saturday, January 12, 2013

Purple outfit

First, sorry about not being very active these past 3-4 days because i didn't go out a lot and i didn't have an opportunity to take pictures.Yesterday , i went out with my sister and we did a little shopping. I bought Bershka jeans, which you will see in any of my next posts.We also bought small bag and burgundy leather jacket , these items we wear together , so they are not mine or hers and they are from Bershka too.
I wore dark jeans , brown leather boots ( they are fake , i bought them from local store) , pink belt , purple top , white and pink scarf , sparkle ring and cream coat. Here are some pictures , with coat and without . I think you will like it :))
xx Marija


Top:Calliope   

19 comments:

 1. Ми се допаѓаат чизмите, многу!
  Супер си искомбинирала, бојата на маичката е преубава! Обожавам бордо :D
  Едвај чекам да видам комбинации со кожната јакна :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам, само да се стопли какви комбинации имам веќе замислено со неа :))

   Delete
 2. Ти ги сакааааам чизмите!!!!!! :D
  Колку само се преубави!
  Во твојава комбинација замерка имам смао околу каивчето кое секако си одговара со марамата, но сепак сметам дека уште подобро би било ако си ставела каивче во боја на чизмите, кафеаво! Тогаш би се вклопило дополнително чизмиве.
  Фармерките многу убаво ти стојот, ги исполнуваш доволно! Згодна си многу, ај да не ти стојат?! :D

  Се‘ на се‘ многу убава комбинација!

  http://lcashmere.wordpress.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фалааа ти многу :)
   И јас се мислев помеѓу кафеаво каивче и ова розевово, имам иста нијанса на кафено како чизмите но ете веќе бидна :)
   Поздрав :**

   Delete
 3. Your coat is so beautiful!And the floral printed scarf adds a feminine touch to the outfit!Great!
  http://dailyfashiondream.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you , and i have the same opinion about the scarf! :))

   Delete
 4. Прекрасна кежуал комбинација.Многу ми се допаѓа цветната марама,иако е зима.Чизмите и палтото се прекрасни!

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам , намерно ја носев некако ми ја правеше комбинацијата повесела :)

   Delete
 5. Nice blog you have...wanna follow each other?
  please follow with GFC, just leave me a comment and I'll follow u back!
  http://namelessfashionblog.blogspot.it/
  http://www.facebook.com/NamelessFashionBlog

  ReplyDelete
 6. Прочитав коментар да ставиш кафено каивче. Хмм, интересно е и вака и така.
  Подеднакво добро изгледа на овој или оној начин затоа што главно очите ни се насочуваат кон горниот дел каде се наоѓа таа весела боја на џемпер комбиниран со марама. :)
  Ми се допаѓа концентрацијата на малку помрачни нијанси во долниот дел, додека горе блескаш. Спој на одлични бои, супер освежителен принт и крзно. Милина. :)

  Мене си ми одлична. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. И јас бев во голема дилема, но сепак се одлучив за розев.
   Ти благодарам :))

   Delete
 7. Ти си еден прекрасен, малечок талент за мода. Малечок, бидејќи имаш само 14 години, а прекрасен, бидејќи имаш многу убаво лице, а ако добиеш на висина уште малце (а, сигурно ќе добиеш, бидејќи тек отсега доаѓа твоето растење), ти препорачувам да се обидеш како модел. You have that model face. :)

  Многу ми се допаѓа палтенцето, сметам дека е highlight на целава комбинација.
  Убава флорал принт марама, интересни бои, прекрасно вклопени.
  Јас велам не за кафеаво каивче. Оваа темноцрвена боја е прекрасна и одлично изгледа вака.
  Чизмите се прекрасни.

  http://darkbloomv.wordpess.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Значи многу,многу,најмногу ме израдува твојов коментар!
   Сеуште немам 14 години,ќе наполнам точно за 1 месец, и да многу сакам да пораснам уште малце бидејќи имам само скромни 162 сантиметри.
   Благодарам многу, поздрав :**

   Delete
 8. Followed back!
  Please check also my facebook page and like it if u can!

  http://namelessfashionblog.blogspot.it/
  http://www.facebook.com/NamelessFashionBlog

  ReplyDelete
 9. Супер комбинација. Ми се допаѓа начинот на кој ги вклопуваш марамите во комбинацииве и така ги правиш интересни и ја разбиваш монотонијата.

  http://morethanafashionn.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Mi se dopaga jaknata!
  Pozdrav, Amo Lusso blog

  ReplyDelete