Monday, January 7, 2013

Black and blue


Today i decided to wear a simple outfit , with not too many colours in it.So i wore simple black coat , simple black top , black and grey scarf , black belt , blue jeans , black boots and sparkle ring. First i took pictures in my home , but later i took pictures outside too so there were a lot of pictures and i choose the ones i think were the best . Enjoy!  :)
 xx Marija

                                                                     Coat:Happening
                                                                      Top:Terranova

42 comments:

 1. Супер кежуал комбинација. Обожавам марами, мислам дека и даваат шмек на која било комбинација.
  Ми се допаѓа капутот, баш убаво ти стои.
  Прстенчето е прееслатко и паметно од твоја страна за црвените нокти, си одговараат со панталоните, нели со морнарскиот стил.
  Првата слика е преедобра!

  http://shybutsecretlyfab.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам , и јас обожавам марами :)))

   Delete
 2. Ми се допаѓа како се облекуваш. :)
  Оваа комбинација ти е супер, посебно прстенот ми се допаѓа. :)

  pamelche998.blogsopt.com :)

  ReplyDelete
 3. Ubava kombinacija, manjak sum po farmerki/pantoloni ovie eptem mi se dopadnaa :D

  ReplyDelete
 4. Многу си ми слатка.

  Ми се допаѓа марамата, абсолутен фаворит во комбинацијата.
  Ми се допаѓа тоа што си избрала пантолони со сина боја, наместо обични фармерки или црни пантолони. Such a pattern breaker, одлично.

  Имаме исти чизмички, само јас ги носам подвиткани, поубаво ми изгледаат така. :)

  ReplyDelete
 5. so pretty
  you have a great blog
  would you like to follow each other?
  kisses

  ReplyDelete
 6. Nice look!
  Hey what about following each other? Visit my blog and let me know, it would be great to keep in touch!
  XOXO
  Ylenia

  ReplyDelete
 7. Фино се носиш, ми се допаѓа како ги имаш вклопено работиве. Само чизмичките и јас мислам да пробаш да ги носиш подвиткани, многу подобро и пошстосно стојат така. :)

  Очекувам поразиграна и поколоритна комбинација од тебе во иднина, дефинитивно ми се допаѓаат повеќе ,,свежи'' бои да гледам на тебе.:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам , и да во иднина обавезно ке објавувам голем број комбинации со повеќе бои , иако повеќе ми се допаѓаат едноставните , сепак фала ти:)

   Delete
 8. Црно со некоја ваква јака боја оди одлично. Ми се допаѓа разиграноста која ја дава марамата.

  ReplyDelete
  Replies
  1. И јас практикувам да комбинирам црно со јака боја . Марами многу често сакам да носам :))))

   Delete
 9. Е со мене имаш ист каиш! :) Само оној кој ја го имам е во нијанса како на твоите фармерки. :)

  Ова многу убаво.
  Кежуал, едноставно, но не е досадно, што е доста тешко да се постигне кога станува збор за ваков вид комбинации.
  Јас колку и да сакам да мешам принтови и материјали, кога станува збор за комбинирање на панталони во боја просто немам идеја. Се кочам и тоа е тоа. Така да, пофалби до тебе! :)
  Ми даде и инспирација со марамава. Јас имам дома петнаесетина марами кои премногу ги сакам но никако не можам да се сетам да ги облечам некогаш.

  Поздрав! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам за долгиот коментар :)
   Јас го имам истиов каиш во три нијанси , црн , розев и тегет :))
   Марами ти препорачувам да си носиш поготово во овој период , зашто многу топлат и ја надополнуваат комбинацијата.
   :**

   Delete
 10. kombinacija koja e mnogu prijatna a voedno i moderna....bravo..

  ReplyDelete
 11. I love the combination of black and blue!
  Lovely scarf!
  Thanks for following me!
  I am following you back!
  Keep in touch!

  http://thescentofglamour.blogspot.com/

  ReplyDelete
 12. Great outfit.Love the black and blue together!
  I'm thinking, if you want, we can follow each other! It would be great!!

  popoutstyle.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. Cute !Simple and casual!
  http://dailyfashiondream.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Сега случајно наидов на твојот блог. Прекрасно што си го отворила, баш ми е драго што расте бројот на македонски блогерки. Те следам...

  Иначе комбинацијава ти е супер, ми се допаѓа бојата на фармерките.

  http://ilovefashionizabela.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам многу :))

   Delete
 15. fantasticno!!!!!:)))
  hvala marija, pratimo i mi tebe!!:)))
  xoxo

  ReplyDelete
 16. Комбинацијата е одлична. Браво.

  http://morethanafashionn.blogspot.com/

  ReplyDelete
 17. amazing blog and interesting posts! would you like to follow each other on gfc and bloglovin?
  lifeisbetterblondewiths.blogspot.com

  xoxo

  ReplyDelete
 18. Lovely! Followed. :)

  Lots of love,
  RJ.

  http://www.fuckhighclass.blogspot.com

  ReplyDelete
 19. mnogu si slatka-ama mnoguuuuu-te sledam eve ti link mozhesh i ti da SKOKNESH do kaj mene hehehe http://anitce.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам , и јас те следам :))

   Delete
 20. Ми се допаѓа изборот на бои, обожавам едноставни, ненападни комбинации...
  Супер си!

  ReplyDelete
 21. Супер комбинација.Многу ми се допаѓат панталоните!
  Супер ти е блогот,продолжи така!


  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete