Saturday, January 5, 2013

My first outfit :)))

Birthday !
Today i was at a friend's birthday .It was a small celebration at pizza's centre so i decided to wear casual clothes , purple cardigan , light blue shirt which is old maybe 20 years and it's from my mother , simple black jeans , black boots and black belt. From jewerlу i wore purple ring and owl necklace . I hope you like it ! :)
xx Marija Cardigan: Bershka
Jeans:Calliope
   

18 comments:

 1. Супер комбинација. Ми се допаѓа кошулчето, навистина, тоа што е најстаро е највредно!
  Бојата на кардиганчето е преубава, убаво си ја искомбинирала со бувчето и ноктите.
  Каишот ја комплетира целата комбинација.
  И ептен си слатка :)

  http://shybutsecretlyfab.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам многу, поздрав:*

   Delete
 2. Преслатка си! :)
  Одлична кежуал комбинација и одлично изграден стил.

  Мене многу ми е добар овој избор на бои што си го направила!
  Накитот е на место, се вклопува со аутфитот и дава целосна слика.
  Јас во принцип кога комбинирам гледам секогаш да носам каиш врз фармерките, па тука мене ме плени.

  Очекувам да постираш и во иднина. ;)
  Поздрав! :*

  http://makedonskimodenblogspot.wordpress.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам, и ке се обидам што почесто да пишувам постови :)) Поздрав и до тебе :**

   Delete
 3. Добредојде во блогерствово =)
  Ми се допаѓа комбинацијата многу, одличен избор на бои, а и ланчето одлично ја надополнува целосната слика.
  Ако можеш прави ги сликите малку поголеми, мислам дека поубаво ќе изгледа.

  Те следам =)

  http://maramasplace.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Добро те најдов =)
   Фала ти многу , се уште не ми е среден блогот , малку по малку ке го направам и тоа =)

   Delete
 4. Prvo dobre ni dojde! :D
  Mnogu si ubava i milo mi e sto ima uste nekoj :)
  Kominacijata ti e mnogu dobra, nakitot ti e odlicen izbor, prodolzi taka!
  I da te sledam.

  http://rosee96.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. И мене ми е многу мило што ви се придружив:)
   Благодарам :*

   Delete
 5. Супер комбинација.Баш ми е мило што се повеќе девојки од Македонија се приклучуваат кон модното блогерство!
  Кошулата е за мераци,и каишот некако ја оцртува комбинацијава!
  Прекрасно.Продолжи така :)

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Благодарам , многу ме радуваат коментарите :*

  ReplyDelete
 7. Thank you for following :)
  Following you now on GFC
  x

  www.stylebyprice.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Добредојде. :)
  Многу ми се допаѓа комбинацијава. Изгледаш природно и многу убаво. Супер комбинација на бои и одличен избор на накит. :)
  Браво, така продолжи! :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Добро те најдов :))
   Благодарам :**

   Delete
 9. Thanks for following!I followed you back.
  I like your outfit!
  http://dailyfashiondream.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Love your necklace !
  Pretty outfit, I follow you back ♥

  ReplyDelete