Wednesday, January 2, 2013

Camouflage print :))

My latest opsessions , camouflage print !
I really like this print , i still don't have a piece of that but i like to buy something in near future :)))))
xx Marija

8 comments:

 1. Добредојде Марија! Мило ми е што ни се придружи во блогерсково семејство.
  Ти посакувам многу среќа и да уживаш со секој нов пост кој ќе го напишеш.

  http://shybutsecretlyfab.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам многу , и јас ја имам таа цел :)

   Delete
 2. Кога веќе си кажуваме добредојде, едно и од мене! :)
  Не заборавај да го вметнеш својот блог тука:
  http://blogirame.mk/

  Во однос на принтов јас не верував дека ќе бидам голем фан.
  Кога започна целиот тој тренд на армиски крој, па подоцна и ова си реков добро зошто?
  Сега баш ми е добар.
  Ми се допаѓа.
  Дава уникатност во комбинациите, плус е толку лесен за комбинација а изгледаш тип топ среден и различен од останатите. :)

  Поздрав!

  ReplyDelete
 3. Благодарам , имаш поздрав и од мене. :)

  ReplyDelete
 4. Thank you sweetie <3
  I`m following you back
  kisses

  ReplyDelete
 5. Во последно време, опседната сум со војничкиов стил.. Имам едни стари панталони кои порано ги ’убив’ од носење, па можеби е редно време да ја здогледаат светлината на денот повторно :))


  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  http://www.bloglovin.com/blog/4060700

  ReplyDelete
  Replies
  1. И јас мислам дека треба да ги носиш :))

   Delete