Monday, January 14, 2013

Old New Year

Happy Old New Year!
Yesterday, we celebrated Old New Year.I took some pictures before i leave and they were very good!
I like all of them and i think this was the best photosession for this blog!
I wore dark purple 3/4 sleeve top, dark blue trousers, dark blue belt and my old Converse sneakers.
From jewerlly i wore purple ring and blue earrings.
Here are the pictures,hope you like them ;) !
xx Marija
                                                                      Top:Calliope
                                                                      Trousers:Bershka
                                                                      Sneakers:Converse
14 comments:

 1. Вакви фармерки одамна барам.Многу ми се допаѓат!Исто и Старките!
  Она што не ми се допаѓа е горниот дел,каде што се гледаат презрамки.Прстенот е преубав и одговара,самиот по себе е доволен.Така да мислам обетките се вишок.
  Како и да е прекрасна кежуал комбинација со некој допир на гламур!

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам и за пофалбите и за критиките :)
   Блузата е отворена, се обидов да ставам марама но не ми се допаѓаше како стоеше со неа па затоа решив да одам без неа. Сепак фала ти!

   Delete
 2. Мене ми се допаѓаат многу боите бидејќи се темни, но не премногу за да те затворат. :)
  Во секој случај прерамките не ги одобрувам и ми сметаат доста. Разбирам дека моделот на блузата е таков, но има прслучиња без прерамки, или барем на сликите еве да не се познаваа. :)
  Старките се интересен модел, можам да ги вклопам, но не сум сигурна дали се најдобар избор. Можеби ниски или пак некои оксфордки би били подобри.

  Накитот и каишот, супер. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам, за жал немам оксфордки , а за балетанки мислам ладно е.:)

   Delete
 3. Ми се допаѓаат боите кои си ги искомбинирала, но многу ми штрчат рамките од градникот.
  Блузичката е премногу убава за да биде оштетена на овој начин.
  Многу ефтино изгледа вака, со рамките надвор, бидејќи маичката е поширока горе.
  Се согласувам со Мери во врска со градниците.

  Старките се убави. Ме потсети на времето кога ги носев секој ден и имав 4 различни модели. Убави денови. :D
  За девојче на твоја возраст, старки се сосема океј. :)

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам, поздрав :)

   Delete
 4. your hair is so beautiful!

  http://namelessfashionblog.blogspot.it/
  http://www.facebook.com/NamelessFashionBlog

  ReplyDelete
 5. Dobar outfit, mnogu ubava kosa imas, sminkata ti e minimalna i dovolna startkite poln pogodok mnogu gi sakam i jas so se gi kombiniram, a vo pantolonite se zaljubiv najmnogu deka se so visok struk :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти многу, за шминката не користам којзнае што маскара,пудра и моливче за уста во овој случај :)

   Delete
 6. обожавам стартки, многу добро ти се вклопени во целава комбинација, супер изгледаш!

  ReplyDelete
 7. Ми се допаѓаш, но би сменила т.е додала неколку работи. Под маичкава би облекла кремаста рамбовка или тегет.
  Или пак би замотала околу врат некоја интересна марама. Ем нема ладно да ти биде на вратот, ќе биде интересен додаток, а и нема прерамките да се гледаат.

  http://maramasplace.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Како не ми текна порано на рамбовката, баш имав една тегет која прекрасно би се вклопила :)
   Исто имам и тегет марама, но дефинитивно рамбовката би била погодокот:)

   Delete